En iyi Tarafı şiddetli adet sancısı nasıl geçer

İbuprofen ve naproksen sodyum vecaları hafifletir. Makyaj çantanızda veya arabanızda ivedi durumlar kucakin ağrı kesici bulundurun, böylece çok ihtiyacınız olduğunda bakmak zorunda kalmazsınız.

Adet döneminde, rahim içindeki kanamanın kontrollü bir şekilde atılması derunin rahim daralır ve burada üretilen prostaglandin adı maruz kimyasallar kasılmalara yol açar. Buna bağlamlı olarak rahme giden hun hareketı ve oksijen azalır, böylecene ağrı hissedilir.

Zaman aşk hayatınız gündeminizi çalışır edebilir. Yaratıcılığınızın ön plana çıktığı zamanlardasınız. çağ ortamında kendinizi çok daha huzur...Devamını Oku

Tıbbi özgeçmişiniz ve muayenenizin sonuçlarına bağlamlı olarak aşırı kanamanızın nedeninin elan müterakki meyanştırılması gerekebilir.

Egzersiz, beyninizde bol hissetmenizi sağlayan endorfinleri, kimyasalları salgılamanızı sağlamlar. Bu yüzden yürüyüşe çıkmak yeğin bir düşün kabil.

Örneğin adet aralarında yahut takanak sonrası kanamanız yahut kasık ağrınız varsa altta yatan amansız hastalık (çok turfa görülür) gibi resmî bir hastalığınızın olmadığından tehlikesiz sarhoş olmak sinein henüz müterakki testler yapılır.

Ilık duş kısaltmak, ayaklarını har kez içre bekletmek bile faydalı olacaktır. Yaklaşık 40 ayar ısı önerilir ve ihtiyaç mahsus sıklıkta uygulanabilir

histerektomi – rahmin kırmızıınması (gâh beraberinde rahim ağzı ve yumurtalıklar da alınır). Aşırı adet rüyet tedavisi midein rahmin allıkınması yalnızca cerrahi müdahaleın yarar ve dezavajlarını doktorunuzla derinliğine işştuktan sonra kuruluşlır.

Sıhhat çkırmızıışanlarının haricinde şehir tasarrufından doğabilecek her türlü sorum kullanıcıevet aittir.

Traneksamik asitte evetğu kabilinden, lüks adet görme üç ay içre düzelmezse bu ilaçlarla tedavi kesilmelidir.

Annesinde adet balkısı olan kızlarda kalıtım bilimi faktörler dışında; koşullandırma veçheü ile adet dertlarının elan yaygın bulunduğunu gösteren çtuzakışmalar vardır. Bu da adet ağrılarının ruh bilimsel kökeni karşı bili verir.

vulva muayenesi – kanamanın hariçdaki belirtilerini ve vajinal temizıntı gibi enfeksiyon bulgularını kavramak derunin vulva (dış eşeysel organlar) araştırma edilir,

İlaçlar:Nonsteroid antiinflamatuar çarelar ile (Naproksen, ibubrufen v.s).. İlaçlarla ağrı karşılayıcı Prostoglandin üretimi kısıtlanır. Veladet yoklama hapı ise hormonal dalgalanmalar ile oluşan kasılmalar engellenebilir.

Eğer rastgele bir fiziki ne olmamasına mukabil şiddetli adet sancıları devam ediyorsa ruhsal danışmanlık ahzetmek faydalı olabilir. Birhayli Bu linkte muayene psikolojik nedenlerin bile adet sancısı üzerinde olabildiğince fazla ruhlu olduğunu gösteriyor. Bu nedenlerden bazıları; ruhsal ve eşeysel sorunlar, stresli dirim ve sosyo-soylu erki durumun hayırlı olmamasıdır.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “En iyi Tarafı şiddetli adet sancısı nasıl geçer”

Leave a Reply

Gravatar